18 czerwca w KWK „Sośnica” w Gliwicach odbyło się posiedzenie zespołu porozumiewawczego ds. koordynacji eksploatacji pod terenami gminy Gierałtowice.
W dniach 17-20 czerwca w Zakopanem odbyły się VIII Warsztaty Geologiczne Polskiego Stowarzyszenia Geologów Górniczych „Geologia złóż surowców mineralnych Podhala”. Wydarzenie objął patronatem honorowym Prezes Wyższego Urzędu Górniczego.
18 czerwca w siedzibie Okręgowego Urzędu Górniczego w Katowicach odbyło się spotkanie z kierownikami działów energomechanicznych podziemnych zakładów górniczych.