test
BHP w górnictwie - najlepsze praktyki i wzory
Wyższy Urząd Górniczy poszukując metod przełamania niedobrych trendów dotyczących wypadków przy pracy, będzie propagował najlepsze praktyki bhp w górnictwie z nadzieją, że pracodawcy górników będą chcieli uczyć się od innych. Od innych, czyli od takich przedsiębiorców, którym udało się dobrze zmierzyć swoje siły i zamiary z wyzwaniami bhp.
Program Zero Tolerancji
Program Zero Tolerancji
Ze względu na gwałtowny wzrost liczby wypadków w górnictwie spowodowanych tzw. „czynnikiem ludzkim” WUG podjął działania mające na celu propagowanie wiedzy z zakresu zagrożeń powodujących wypadki przy pracy i choroby zawodowe oraz sposobów przeciwdziałania tym zagrożeniom. W tym celu Wyższy Urząd Górniczy wydał broszury i ulotki o tematyce prewencyjnej, których druk został sfinansowany ze środków funduszu prewencji wypadkowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zarówno ulotki jak i broszury skierowane zostały do pracowników zakładów górniczych pracujących w warunkach zagrożeń opisywanych w wydanych materiałach.
Broszury i ulotki o tematyce prewencyjnej
Broszury i ulotki o tematyce prewencyjnej
Prezentujemy także międzynarodowy "Kodeks praktyk zachowania bezpieczeństwa i zdrowia w podziemnych zakładach górnictwa węglowego". Decyzję o opracowaniu Kodeksu podjęła Rada Administracyjna Międzynarodowej Organizacji Pracy, która w marcu 2005 r. postanowiła zwołać specjalne spotkanie ekspertów ds. bezpieczeństwa i zdrowia w podziemnym górnictwie węglowym. W wyniku ich prac powstał Kodeks oparty na zasadach ustanowionych przez międzynarodowe instrumenty prawne dotyczące bezpieczeństwa i zdrowia pracowników.
Kodeks praktyk zachowania bezpieczeństwa
i zdrowia w podziemnych zakładach górnictwa węglowego
Wstęp Prezesa Wyższego Urzędu Górniczego
Kodeks praktyk zachowania bezpieczeństwa
i zdrowia w podziemnych zakładach górnictwa węglowego
Wstęp Prezesa Wyższego Urzędu Górniczego
Żadna część jak i całość materiałów zamieszczonych w tym dziale nie może być powielana i rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w internecie – bez pisemnej zgody Wyższego Urzędu Górniczego. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Wyższego Urzędu Górniczego lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.